Kalorifer Tesisatı

Kalorifer tesisatındaki en önemli etken ısı kaybını minumum seviyede tutmaktır. Bundan dolayı olabildiğince borular düz ilerlemeli boru uzunlukları kısa tutulmalı gereksiz dönüşlerden kaçınılmalıdır.

İkinci bir etkende radyatör seçiminin doğru yapılmasıdır.Kalorifer tesisatı yapılmadan önce ve evin ısı kaybı iyi hesaplanması gerekmedir. Kullanılması gereken radyatör miktarı iyi  analiz edilmelidir.Gereksiz radyatör kullanımı daha fazla fatura gelmesine sebep olmaktadır.Yeterli miktarda radyatör kullanılmadığı takdirde ise evimiz ısınmayacaktır.

Kalorifer Tesisat Sistemleri 3 Türlüdür.

Plastik Tesisat

Plastik tesisat sıva üstü ve sıva altı olmak üzere iki türlüdür. Günümüz teknolojisiyle beraber kullanılan malzemelerin kalitesinde artış olmuştur. Gelişen teknolojiyle beraber plastik borulardaki kompozit kaplama ısı kaybını minimun seviyeye indirgemektedir.

Mobil Sistem

Mobil sistemde ise Cihaz ile radyatör arasında doğrudan bağlantı sağlanmaktadır.Cihazda ısıtılan su önce kollektöre aktarılır. Daha sonrada kollektörden eşit miktarda sıcak su radyatörlere aktarılmaktadır.

Yerden Isıtma

Yerden ısıtma sisteminde radyatöre gerek duyulmaksızın kollektör vasıtasıyla özel üretimiş borulara aktarım sağlanır. Bu özel üretim borular sap altına serilir.

logo

Çözüm Isıtma Soğutma
Yeni Mahalle, İskele Caddesi
163. Sokak | İç Kapı No:1,
Samandağ, Hatay

+90 537 492 87 74
+90 539 745 17 02
cozumisitmasogutma1@gmail.com